O nas

Restauracja Fish & Chips

Dziękujemy za to ,że wybrali Państwo naszą restaurację.Pragniemy zaoferować Państwu tradycyjne brytyjskie danie.Naszym podstawowym produktem jest filet ze świeżego dorsza, który smażymy w cieście robionym według starej angielskiej receptury.
Fish and chips (również fish 'n' chips, z ang „ryba z frytkami”) – brytyjskie danie składające się ze smażonej ryby(tradycyjnie dorsza lub łupacza )w w cieście i frytek.
Anglicy skrapiają całość octem słodowym oraz dodają szczyptę soli.
Na Wyspach Brytyjskich potrawa upowszechniła się w drugiej połowie XIX wieku – miało to związek z rozwojem floty rybackiej i transportu kolejowego, który spowodował znaczne obniżenie cen ryb.
Danie popularne jest zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Australii i Kanadzie na Wybrzeżu północno Zachodnim oraz w Nowej Anglii w Stanach Zjednoczonych, a także w Irlandii i Republice Południowej Afryki.
Fish and chips często podawane jest na wynos, dawniej tradycyjnie zawijano je w gazetę. Według badań instytutu Synovate jest to bardzo lubiane przez Brytyjczyków danie.
W slangu, głównie w północnych częściach Wielkiej Brytanii, "the chippie" oznacza sklep/bar podający właśnie fish and chips.